Октобар 2018

Кинра девојке 4: Ко се плаши утвара  - Мока (Елвира Мирај)

Усред припрема за завршну представу на Академији Бергстрем, Кинра девојке откривају чудан гроб на једном напуштеном гробљу. Да ли је то траг који им је недостајао да би пронашле скривено  благо? И каква је то бела силуета која их посматра?

ЕДИЦИЈА КИНРА ДЕВОЈКЕ

Серија од седамнаест књига намењена је деци узраста од осам до дванаест година. У њима пратимо авантуре Јапанке Кумико, Шпанкиње Идалине, Афроамериканке Наиме, Индијке Раџани и Аустралијанке Алексе. Оне се срећу се на Академији Бергстрем, међународној школи која прима талентовану децу из целог света. Ових пет девојака из веома различитих култура доживеће заједно изузетне тренутке. Током многих пустоловина постаће отворене према свету, упознаће културе других земаља, научиће да поштују међусобне разлике и постаће нераздвојне.

Ловац на маслачке – Весна Алексић

Маша се не боји ничега – ни мрака, ни олује, ни миша, ни змије. Она има само један велики страх, о којем не сме никоме ништа да каже, чак ни мами. Боји се да ће заборавити тату, који ју је научио да лови маслачке.

Машин најбољи друг зове се Јанко и седи с њом у клупи. Он је у почетку био помало необичан. Био је страшно љут и није желео ни са ким да разговара, чак ни са Машом. Уз помоћ мама Сење, тета Драгојле и једне добре учитељице Маша и Јанко ће победити своје страхове и научити много тога о љубави и пријатељству.

Филмски пољубац – Кети Хопкинс

Сквиџ је на седмом небу – тек је почео да се забавља са прелепом Лијом. У игри истина, изазов, пољубац, обећање даје реч да ће увек бити искрен према њој.

Ипак, ствари се компликују када филмска екипа стигне у њихово село и када Сквиџов сан да ради на филму почне да се остварује.

Савана, велика звезда међу тинејџерима, узима Сквиџа за свог личног помоћника. Да ли ће он успети да удовољи Савани, а да не прекрши обећање дато Лији?