Понедјељак, 5. август 2019. године Поетско вече Књижевног клуба "Јован Дучић"

Бијељински Књижевни клуб "Јован Дучић" одржао је поетско вече поводом обиљежавања славе града Светог Пантелејмона, на којем је гостовало 27 књижевних стваралаца из девет градова Србије и Републике Српске.

Предсједник Књижевног клуба Радмила Ђокић рекла је новинарима да су у градском храму културе - Народној библиотеци "Филип Вишњић" представљени писци из Београда, Шида, Сремске Митровице, Зворника, Рудог, Рогатице, Пелагићева и Шамца.

Према њеним ријечима, бијељински књижевни клуб окупља 17 аутора и до сада су објавили четири зборника поезије, а жеља им је да им се придружи што више младих стваралаца.

Предсједник Српског културног и просвјетног друштва "Просвјета" у Зворнику Радослав Перић честитао је крсну славу грађанима Бијељине и похвалио рад градског Књижевног клуба "Јован Дучић", за који је рекао да је један од најактивнијих у Републици Српској.

Перић је оцијенио да друштво треба да посвети много више пажње књижевним ствараоцима и штампању књига, јер се на тај начин и самооплемењује.

Према његовим ријечима, зворничка "Просвјета" до сада је издала 150 књига.

Директор Центра за културно просвјетну дјелатност "Просвјета" из Рудог Илија Лучић рекао је новинарима да су из Књижевног клуба "Милош Видаковић" који дјелује при "Просвјети" на "Поетски тренутак" у Бијељини дошла три књижевника од њих 11 који су активни у овом клубу.

Он је оцијенио да стваралаштво и сарадња међу књижевним ауторима обогаћује Републику Српску.