Четвртак, 10. јун 2021. године ,,Да читање почне на вријеме" гости породица Понграшић

Да је најважнија карика до читајућег корисника управо родитељ, потврдила нам је ПисоПородица Понграшић! На дружењу ,,Да читање почне на вријеме" разговарали смо са Аном Ђокић, Алмом Понграшић, Иреном Понграшић и Зораном Понграшићем, о њиховим сјећањима на своје почетке читања/ писања/илустровања, о статусу сликовница, праћењу потреба дјетета пред сликовницом, истраживања и ослушкивања његовог афинититета, оригиналности илустрације и стилског визуелног израза. Разговарали о дивним насловима којима ова породица богати хрватску, али и регионалну дјечју књижевну сцену: „Мала Ноћна Мора" Ирене Понграшић, ,,Ми ниСМО сами" њене сестре Алме, бескрајно њежним насловима (као у бајци) њихове треће сестре Еме ,,Мој се тата смањује", „О змају који је волио цвијеће", ветеранке-писоМаме Ане Ђокић ,,Школице за Тратинчицу", „Страшно страшна прича", ,,Сташко несташко" из новије продукције, али и незаобилазне књиге за Бијељину и ЈУ НБ ,,Филип Вишњић" ,,Зое, дјевојчица са врха солитера" према којој је настала побједничка луткарска представа, трејлер и илустрација на првом ЛУТВИД ФЕСТ-у у издању ЈУ ОШ ,,Кнез Иво од Семберије" чији је комплетан ансамбл лутака и даље дио нашег специјалног фонда. ЧитоПородице чуле су и слатке уредничке муке Зорана Понграшића, такође и аутора низа сликовница, о сажетости текста и двојном дискурсу сликовничарских приповједача и дивно представљање ,,Овце у кутији" фестивала и истоименог признања које је изузетно стимулативно за сликовничарску продукцију њихове земље. Алма Понграшић задала је ЧитоЗадатак, а Ирена дала пар савјета о слободном току читања са најмлађима. СТВАРАЈТЕ СВОЈЕ ПОРОДИЧНО ЧИТАЛАЧКО ИСКУСТВО!