Сриједа, 11. август 2021. године Отворена изложба "Био једном један лаф"
Изложба "Био једном један лаф" о Душку Радовићу, отворена је данас у Библиотеци у Бијељини гдје је представљен цјелокупан књижевни опус овог великог писца за дјецу и одрасле.

Читавим изложбеним простором у бијељинској библиотеци окачени су чувени афоризми Душка Радовића.

Аутори поставке су начелник Одјељења за културне програме Библиотеке града Београда Сара Ивковић Марковић и библиотекарка Виолета Ђорђевић, која је истакла да је Душко Радовић многе ствари радио по задатку, али да је радећи стварао ремек ђела која ни до данас нису превазиђена.

Према њеним ријечима, Радовић је послове мијењао сваких седам година, радио је на више од 50 врста примијењене умјетности - писао је текстове за вјенчања, радио рекламне слогане, био ватрени навијач Фудбалског клуба "Партизан", па су и неки од најмоћнијих навијачких слогана потекли од њега.

Марковићева је истакла да је Библиотека града Београда урадила више од 30 изложби, али је ова практично доживјела турнеју, која је трајала готово шест година. Она и Ђорђевићева су, како је навела, обишле више од 50 градова у Србији, а биле су и у региону, у Мађарској и Бугарској. Марковићева је напоменула да је Библиотека града Београда, у сарадњи са Министарством културе, ову изложба први пут отворила 2014. године на 30 година од смрти Душка Радовића.

Директор Народне библиотеке "Филип Вишњић" у Бијељини Жељана Арсеновић рекла је да им је част што су домаћини овој изложби, која је први пут у Републици Српској, а бијељинска публика моћи ће да је погледа до краја септембра. Изложба о Душку Радовићу (1922-1984) је представљање његовог живота од раног ђетињства у Нишу, преко одрастања у Суботици до доласка у Београд и почетка рада у "Пионирским новинама", потом уређивања програма за дјецу Радио Београда, писања култне драме за дјецу "Капетан Џон Пиплфокс", која је и данас, пола вијека касније радо слушана. Преласком у Телевизију Београд почело је ново поглавље у његовом стваралаштву, јер су се рађале култне серије "На слово на слово", "Лаку ноћ децо", "Женски разговори". Услиједио је рад у часопису "Полетарац", па уређивање радио програма Студија Б и незаборавне емисије "Београде добро јутро".