Септембар 2015

Благо Немањића - Иван Милошевић

Постоји легенда о благу непроцењиве вредности, које води порекло из доба Византије. Династија Немањића је вековима сакупљала и чувала ово благо, које је кроз епохе расло и увћавало своју вредност.

Да не би пало у погрешне руке, Свети Сава је основао групу људи од поверења, под називом Ред Белог Анђела, чија је мисија била да чувају благо и да га крију у највећој тајности, далеко од qуди који би могли да га злоупотребе.

Ред Белог Анђела је генерацијама чувао и преносио своју тајну с колена на колено. Од самог почетка оно је имало и своје ловце. Зли људи и непријатљи су водили бесомучну потрагу како би га се докопали и постали моћни….

Чаробно огледало - Зорица Кубуровић

Закорачите поново у вилински свет. Уживајте у најлепшим бајкама. Откријте тајну чаробног огледала.

Јесте ли већ упознали наше мале виле Ведрић и Светлић? Е па ако нисте, само да знате да су оне две храбре и добре вилинске девојчице, да је њихова бака Краљица Магичних Ствари, а мама Краљица вила у Вилинском царству и да девојчице живе међу нама и имају много другара.

Једног дана, када се њихов мали брат разболео, док га је мама вила неговала, зачула је тихе уздахе и јецаје. И гле чуда, ти звуци су је одвели до велике болничке собе у којој су склупчана испод својих покривача дрхтала нека уплашена деца.

И тако је почела ова бајка у којој ће Краљица вила, Ведрић, Светлић и бројна необична бића (добра и зла, звана и непозвана) упознати нашу уплашену децу. Они ће заједно научити шта је то страх и како се могу борити против њега. Чуће и најлепше и најомиљеније приче: Снежану и седам патуљака, Пепељугу, Црвенкапу, Лепотицу и звер и Ивицу и Марицу, али не онако како мислите да их ви знате, већ онако како их прича сама Краљица вила.

Ово је књига за сву децу која уживају у маштању. Зачас ћете и сами постати виле и вилењаци дружећи се са вилинским бићима.

Расел Пантер – Гусларске пустоловине

Ко ће постати гуслар године?

Какву то тајну крије мали од палубе?

И како ће капетан Шиљак побећи из тамнице на Тмурном острву?

Сазнајте у овим узбудљивим причама о закопаном благу,

алкулама и морским догодовштинама.