Децембар 2015

Али Конди - Изабрана

Футуристичка бајка о љубави и слободној вољи која поставља питање: може ли постојати слобода без слободе избора?

У Друштву о свему одлучују званичници: кога волиш, где радиш, када умиреш.

Касија је увек имала поверења у њихове одлуке. То није велика цена за дуг живот, прворазредан посао и савршеног партнера. Када јој се на екрану за избирање партнера појави најбољи друг, Касија нимало не сумња да је он онај прави... све док на трен ту не севне још једно лице пре него што екран потамни. Сада се Касија суочава с невероватно тешким избором: Зандер или Кај, једини живот који познаје или пут на који се нико никад није одважио – савршенство или страст?

„Изабрана је дистопијска љубавна прича коју ни на трен не можете престати да читате, написана из душе песникиње. Коначно један Врли нови свет који ће се допасти и читаоцима Сумрака и читаоцима Игара глади.“

Ками Гарсија и Маргарет Стол, ауторке Предивних створења и Предивне таме

„Ова футуристичка бајка о љубави и слободној вољи поставља питање: Може ли постојати слобода без слободе избора? Прича о Касијином путу од прихватања до побуне усисаће вас и желећете још.“ Касандра Клер, ауторка Инструмената смрти

„Непрестано размишљам о Изабраној. Ова очаравајућа љубавна прича – смештена у језив свет где сваку вашу одлуку могу предвидети, а чак се и љубав одвија под надзором – чита се у даху. Морам да знам шта ће бити даље. Молим вас, дајте ми још!“

Кери Рајан

Девојка и хиљаду заљубљених - Кришан Чандар

Роман „Девојка и хиљаду заљубљених“ је озбиљна животна прича, смештена у једну Индијску провинцију, где племенски обичаји , несхватљиви савременом свету, стоје на путу срећи младих људи.

Роман нас упознаје са суровим класном слојевитошћу Индијског друштва, и окрутности система, кроз лик честите жене Лачи чија судбина оптужујуће показује каква је свемоћ новца. Прелепа Лачи се задивљујућом храброшћу и чистоћом срца бори за остварење своје једине жеље –да се уда за љубав свог живота-Гула….

Љубивоје Ршумовић – Три чвора на трепавицама

Тесла је искрено веровао да је све таленте и способности наследио од мајке Георгине – Ђуке. Кад је постао светски познат научник, сећајући је се са нежношћу, написао је: „...Кад је већ била навршила шездесет година, прсти су јој били још увек тако еластични да је могла да свеже три чвора на трепавици...

У овим причама о детињству и одрастању крије се траг бескрајне људске мудрости и умећа постојања. Ова духовита и виспрена исповест Љубивоја Ршумовића о томе како нас догађаји у детињству предодређују обогатиће искуство сваког читаоца.

Три чвора на трепавици нису само сећања великог мајстора приповедања и познаваоца српске баштине већ и празник језика и похвала трагању за пореклом.