Од 20. јула 2020. године библиотека ради са корисницима од понедјељка до петка од 7:30 - 18:00 часова. Читаоница је отворена сваки радни дан од 10 - 16 часова уз ограничени број корисника, обавезно ношење маске и поштовање хигијенско-епидемиолошких мјера. Захваљујемо на разумијевању.

Сриједа, 1. новембар 2017. године Представљена књига "Човечанство у преображају"

У Народној библиотеци "Филип Вишњић" у Бијељини представљена је књига "Човечанство у преображају", аутора Милорада Крстића.

"Ова књига је објективна анализа која представља читаоцу свијет у савременом поретку којег чине ратови, сиромаштво, манипулације. Једина могућност појединца да се издигне из политичких превирања јесте да слуша сопствену интуицију", рекао је Крстић новинарима. Према његовим ријечима, књига говори о Земљи која је у преображају. "Потресна слика - свуда се уништава, вара, конфискује, поробљава. Стално се изазивају нови ратови. Милиони људи су под присмотром, бојкотују се, убијају. Страх се шири планетом Земљом, а свим овим мрачним дешавањима управља једна рука", рекао је, између осталог, аутор књиге Крстић.

Крстић истиче да малобројни моћници подгријавају "лудило" за максимално остваривање профита, док се већина људи мучи за мали број супербогатих превараната. "Морамо да урадимо све да вратимо снагу сопствене интуиције, која је малаксала због манипулација. Само то ће нам заиста пружити заштиту. Будите будни, видите истински и останите правични", поручује Крстић.

Директор издавачке куће "Прометеј" Зоран Колунџија истакао је да је у људској природи укоријењена потреба за преображајем. "Међутим, треба бити вешт да се избегне вештачко саморазарајуће преображење данашњице као посљедица посмоденистичког друштва", додао је Колунџија. Он је истакао да аутор књиге Крстић, који се сопственим радом изборио на путу од надничара до успјешног привредника, "будним оком" посматра преврате свијета, те апелује да сваки појединац напусти погрешне конструкције из прошлости и коначно утоне у сопствену духовну снагу.