Почетна  //  Дешавања  //  Дешавања  //  Четвртак, 3. октобар 2019. године Поводом обиљежавања дјечије недјеље у библиотеци одржана радионица "И ја постојим"

Поводом обиљежавања предстојеће „Дјечије недјеље“ данас је у организацији

ЈУ Народна библиотека „Филип Вишњић“ и Основне школе „Вук Караџић“ одржана радионица под називом „И ја постојим“ у којој су учествовали ученици са посебним образовним потребама који похађају Специјалну наставу у Основној школи „Вук Караџић“ са својим дефектолозима и родитељима.

Радионицу са дјецом су припремиле и организовале библиотекарке Петра Рајковић и Ружа Авакумовић и секретар установе Александра Јовић, а коришћена је ликовна техника као и техника моделовања рођенданских честитки са припремљеним цртежима, украсима и симболима од папира развијајући дјечију радозналост и комуникацију уз уважавање индивидуалности сваког дјетета као и њихове заинтересованости.

Радионици је присуствовала и Јованка Вуковић, замјеница омбудсмана за дјецу Републике Српске која је изразила своје задовољство организацијом радионица оваквог типа а уједно упознала присутне родитеље са њиховим правима и позвала их да јој се обрате за све проблеме и недоумице како би их заједнички ријешили.

Представници Дјечијих вртића „Чика Јова Змај“ и „Драган и Зоран“ са којима Библиотека активно сарађује већ дужи временски период су такође својим присуством пружили подршку организацији оваквих радионица.

Јован Цвјетковић, директор ЈУ Народна библиотека „Филип Вишњић“ Бијељина захвалио се свим присутним на учешћу и сарадњи у организовању ове радионице и нагласио да ће се сарадња са ученицима и дефектолозима Основне школе „Вук Караџић“ наставити и у наредном периоду.