Почетна  //  Дешавања  //  Дешавања  //  Четвртак, 7. новембар 2019. године Награда најбољим рецитаторима и бесједницима
Четвртак, 7. новембар 2019. године Награда најбољим рецитаторима и бесједницима

У оквиру културне манифестације "Вишњићеви дани" у Бијељини су додијељене награде за најбоље ученичке литерарне радове и побједнике на такмичењу рецитатора и бесједника из основних и средњих школа.

Члан жирија Милица Марић похвалила је свих 68 учесника из основних школа од којих је првонаграђена за бесједништво Зорица Мркаљевић из школе "Меша Селимовић" у Јањи, међу млађим рецитаторима Валентина Лакетић из школе "Петар Кочић" Бродац и међу старијим ученицима Анастасија Гогић из школе "Кнез Иво од Семберије". У категорији средњошколаца најбољи је међу 11 рецитатора био бијељински гимназијалац Ђорђе Деспотовић, рекла је новинарима предсједник жирија у овој категорији Иванка Ранковић.

Међу седам школа које су пријавиле такмичаре у бесједништву о слободној теми побједник је Гордана Петровић из Техничке школе "Михајло Пупин" за бесједу "Реалност и имагинаријум". Цвијетин Ристановић био је на челу комисије која је оцјељивала литерарне радове ученика и у овој категорији побједник је међу основцима Теодора Протић из школе "Дворови" о теми "Филипове пјесме су крепиле храброшћу у временима буна". У категорији средњошколаца о теми "Вишњићеве пјесме су највјерније и најснажније свједочанство устаничке борбе за слободу" због слабог одзива ученика додијељене су само двије друге награде Слађани Лукић из Гимназије "Филип Вишњић" и Милану Качаревићу из Техничке школе. Ристановић је рекао новинарима да годинама траје осипање броја учесника у разним активностима и такмичењима током културне манифестације "Вишњићеви дани", са традицијом од 26 година, те изразио наду у бољи одзив младих наредних година.Свечана додјела награда одржана је у Народној библиотеци "Филип Вишњић".