Од 20. јула 2020. године библиотека ради са корисницима од понедјељка до петка од 7:30 - 18:00 часова. Читаоница је отворена сваки радни дан од 10 - 16 часова уз ограничени број корисника, обавезно ношење маске и поштовање хигијенско-епидемиолошких мјера. Захваљујемо на разумијевању.

У Библиотеци одржана "Новогодишња радионица " са ученицима са посебним образовним потребама

У просторијама Народне библиотеке “Филип Вишњић” Бијељина је одржана “Новогодишња радионица” у којој су учествовали ученици са посебним образовним потребама, који похађају Специјалну наставу у Основној школи “Вук Караџић”, са својим родитељима и дефектолозима.

Ово је већ трећа радионица са ученицима ове школе коју су у последња два мјесеца припремиле и организовале библиотекарке Петра Рајковић и Ружа Авакумовић и секретар библиотеке Александра Јовић, уз сарадњу дефектолога Сабине Ибришимовић, Маје Јовановић и Адмире Пејић из школе “Вук Караџић”. У раду је коришћена ликовна техника цртања и лијепљења Дједа Мраза, као и техника моделовања новогодишње честитке са припремљеним цртежима Сњешка Бијелића, новогодишњим јелкама са украсима од папира које развијају дјечију креативност и изражајност уз уважавање индивидуалности сваког дјетета као и њихове заинтересованости", саопштено је из Народне библиотеке "Филип Вишњић".

Новогодишње честитке које су ученици направили подијељене су присутнима уз опште одушевљење.
Директор Народне библиотека "Филип Вишњић" Бијељина Јован Цвјетковић уручио је дјеци новогодишње пакетиће, захвалио је свима на учешћу у организовању радионица и нагласио да ће сарадња са ученицима и дефектолозима Основне школе "Вук Караџић" бити настављена и у наредном периоду на обострано задовољство.