Од 31. августа 2020. године библиотека ради са корисницима од понедјељка до петка од 7:30 - 19:00 часова. Читаоница је отворена сваки радни дан од 8 - 18 часова уз ограничени број корисника, обавезно ношење маске и поштовање хигијенско-епидемиолошких мјера. Захваљујемо на разумијевању.

Понедјељак, 7. септембар 2020. године Отворена изложба и представљене књиге о Кочићу

Поводом обиљежавања Међународног дана писмености, у Народној библиотеци "Филип Вишњић" у Бијељини организована је изложба "Ново читање Петра Кочића" и промовисане двије књиге које говоре о овом српском књижевнику и политичару.

Директор бијељинске библиотеке Јован Цвјетковић рекао је да су изложбу и представљање књига реализовали у сарадњи са Народном библиотеком и музејском збирком Зворник који су припремили изложбу и издавачи су књига "Трагика Петра Кочића" аутора Милорада Ђоковића и "Преписка Кочићева" аутора Јована Н. Ивановића.

Наводећи статистички податак да у БиХ живи 90.000 неписмених људи, директор зворничке библиотеке Негосава Стјепановић истакла је да је обавеза и мисија библиотекара да свакодневно подсјећају на значај писма и писмености, као и језика уопште.

"Петар Кочић, борац за слободу, правду и отаџбину, великан, ванвременски писац који је помјерио границе српске књижевности, кроз свој књижевни и политички рад његовао је и чувао српски језик", рекла је Стјепановићева. Изложбу је свечано отворио замјеник градоначелника Бијељине Марко Михајловић и најавио да ће бијељинска публика моћи да је види до краја септембра.

Представљање књига о Кочићу одржано је у сали Народне библиотеке "Филип Вишњић", уз поштовање епидемиолошких мјера због вируса корона.на промоцији је речено да је "Трагика Петра Кочића" аутора Милорада Ђоковића настала као фељтон објављен у београдској "Политици" и награђен, а у књизи су кориштени архивски подаци и документација праунуке Петра Кочића.

"Преписка Кочићева", аутора Јована Н. Ивановића, књига је у којој су обједињена Кочићева писма и међу њима је 18 писама која нису раније објављивана.