Од 31. августа 2020. године библиотека ради са корисницима од понедјељка до петка од 7:30 - 19:00 часова. Читаоница је отворена сваки радни дан од 8 - 18 часова уз ограничени број корисника, обавезно ношење маске и поштовање хигијенско-епидемиолошких мјера. Захваљујемо на разумијевању.

Октобар 2020

Камиле су дебеле - Урош Петровић

Песме за размишљање

Илустровао Алекса Гајић.

Прво прочиташ песму, па прође неколико тренутака, па тек онда схватиш у чему је њена поента!

Ове 32 песме за размишљање размрдавају најтаниније нити логике и брусе оштрину ума, а тако се нешто у овој мери и на овај начин догодило први пут у историји поезије, још од када су први људи почели да неспретно набадају риме па све до савремених поетских бравура Горана Гоцића.

Само одабрани могу одмах да схвате у чему је поента ових песама за размишљање.
Провери да ли си међу њима!

Камиле су дебеле
ал’ то вешто крију
тако што стомаке
на леђа набију.

+ СПЕЦИЈАЛНИ ДОДАТАК: 32 ЗАГОНЕТНА ПИТАЊА О ЖИВОТИЊАМА

Мало зелено дрво - Селина Ловрен

Магична прича о рањеној природи.

Илустровао Алекса Гајић

Једне олујне ноћи необична вила долази на Мајин прозор. Маја од ње добија семе, а из њега расте Мало зелено дрво. А дрво може да хода! Када Маја крене у шетњу са својим Малим зеленим дрветом, сазнаће да се нешто страшно догађа у дубини шуме. У узбудљиву авантуру кренуће са својим новим, такође необичним пријатељима као што су Облак и Облутак.

Бајколика и веома узбудљива прича за све који верују да чуда природе не могу да се догоде без наше помоћи!

Света Петка - Љиљана Хабјановић Ђуровић

Било је то давно, пре више од хиљаду година. У великој кући на обали мора, близу славног града цариграда, живело је двоје људи. Били су лепи, богати, добри и честити, и много су се волели. Али, били су веома несрећни зато што нису имали децу.

Пролазиле су године, али они нису губили наду, и непрестано су молили Бога да им да дете. И заиста, једнога дана добили су сина!

Када је дечак напунио десет година, а они већ били стари, деслио се чудо. Родила се девојчица којој су дали име Параскева Петка