Од 31. августа 2020. године библиотека ради са корисницима од понедјељка до петка од 7:30 - 19:00 часова. Читаоница је отворена сваки радни дан од 8 - 18 часова уз ограничени број корисника, обавезно ношење маске и поштовање хигијенско-епидемиолошких мјера. Захваљујемо на разумијевању.

"И ја сам члан библиотеке"

ПОВОДОМ ОБИЉЕЖАВАЊА ДАНА БИБЛИОТЕКЕ ЗА ЈЕДАН ДАН УПИСАНО ВИШЕ ОД 8 000 ЧЛАНОВА!

//  Дешавања  //  Дешавања  //  Четвртак, 12. новембар 2020. године Уручене захвалнице предузећима и установама са највише учлањених у библиотеку
Бијељинска Народна библиотека "Филип Вишњић" уручила је данас захвалнице, за несебичну подршку у приближавању књиге грађанима, за шест предузећа и установа са највише учлањених у библиотеку.
Директор ове библиотеке Јован Цвјетковић захвалио је представницима тих установа и предузећа, те им уручио захвалнице.

"Књига је један од најбољих пријатеља у овој тренутној ситуацији изазваној пандемијом", нагласио је Цвјетковић и позвао све становнике Бијељине и Семберије, који нису чланови, да се учлане у бијељинску Народну библиотеку "Филип Вишњић", на чијим се полицама налази око 115.00 књига.
Захвалница је уручена директору ОШ "Кнез Иво од Семберије" Раденку Савићу за највише учлањених ученика у 2019. години – 907 ђака, јер због пандемије уручење није било могуће раније организовати.
Ове године је највише ђака, њих 806, учлањено из ОШ "Јован Дучић" Бијељина, а захвалницу је примио директор те васпитно-образовне установе Дејан Вуковић.
Цвјетковић је захвалницу уручио и директору КПЗ Бијељина Миленку Гајићу, директору бијељинског Дома здравља Данијели Ђукин, замјенику директора Болнице "Свети Врачеви" Нели Митровић, те директору предузећа "Електро-Бијељина" Васи Арсеновићу.
Арсеновић је новинарима, у име свих установа и предузећа које су добиле захвалницу, рекао да је задовољство оснажити рад Библиотеке.
"Драго нам је што смо дали допринос и обогатили чланство ове установе. Мислим да ћемо наставити ту традицију јер се човјек рађа са књигом и живи са њом, и она је саставни дио свачијег живота. Вјерујем да ће сви они који су се учланили имати књигу поред себе сваки дан, нарочито у овим временима када треба сачувати ментално здравље", рекао је Арсеновић и изразио задовољство што је предузеће на чијем је челу ове године имало највише учлањених радника – 661.
У Библиотеци "Филип Вишњић" Бијељина ове године је оборен прошлогодишњи рекорд од 7.600 учлањених за један дан и учлањено је више од 8.000 људи.