Уторак, 18. мај 2021. године Представљена књига Марије Стевановић

У Бијељини је, у ЈУ Народна библиотека "Филип Вишњић" синоћ уприличена промоција књиге младе звијезде књижевног неба Семберије, Марије Стевановић. Њена књига, "Пут у несазнајно" је збирка поезије и кратких прича.

Марија је ученица деветог разреда ОШ "Стеван Немања" из Горњег Драгаљевца гдје је и открила своју љубав према писаној ријечи. Ово је њена прва објављена књига иако су и до сада у различитим приликама објављиване њене пјесме и приче. - Циљ мог писања је да пишем онако како осјећам јер природност доноси све врлине које одликују сваког пјесника. Код писања ми је најбитније да човјек препозна себе и количину пажње и љубави коју пружа и даје", изјавила је надахнуто млада пјесникиња. Књигу "Пут у несазнајно" је објавио Културно-издавачки центар "Српска кућа" из Пожаревца чији је директор, Братислав Бата Голић најзаслужнији за непрестано отварање нових књижевних простора младим талентима писане ријечи. Већ је двадесет година како "Српска кућа" издаје "Зборник књижевног стваралаштва младих Републике Српске". - Можда је нескромно, али морам се похвалити да сам до сада начинио један прави књижевни град од преко 20.000 младих талентованих писаца и пјесника из Србије, Републике Српске и дијаспоре. Не бих то могао постићи без помоћи бројних просвјетних радника и родитеља који су младе таленте храбрили и подстицали да се пријаве на бројне конкурсе које је наша издавачка кућа расписивала", рекао је Братислав Голић.